Lietuviškai   |English   | Deutsch |  

http://www.amberplastic.eu/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/281646208471111.jpg http://www.amberplastic.eu/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/766913434666333.jpg http://www.amberplastic.eu/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/492963773721444.jpg http://www.amberplastic.eu/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/586636281534555.jpg http://www.amberplastic.eu/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/1631298888.jpg http://www.amberplastic.eu/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/265721stogas.jpg
Pradžia Kompozitai Technologijos

 

Technologijos
UAB „Amberplastic” savo gamyboje naudoja šias technologijas:
  • Rankinio klojimo (formavimo) (hand lay up). Į gaminio formą pirmu sluoksniu purškiamas gelkautas (gelcoat) (sutirštinta spalvota derva), kuris gali būti bet kokios spalvos. Gelkautas pilnai susilieja su vėliau klojamais derva impregnuotais audiniais. Formoje iškloti ir impregnuoti audiniai paliekami džiūti, o vėliau išimami. Šis būdas naudojamas gaminant mažus ir vidutinius, sudėtingos formos ar vienetinius gaminius.

  • Naudojant dervos ir audinio purškimo įrenginį (spray gun). Tuo pačiu įrenginiu į gaminio formą pirmu sluoksniu purškiamas gelkautas, o vėliau - supjaustyto stiklo siūlo, sumaišyto su derva, mišinys, kuris stipriai prilimpa prie formos. Ši įranga naudojama masinėje vidutinio dydžio bei stambių, atvirų gaminių gamyboje. Pagrindiniai šio gamybos būdo privalumai yra praktiškai neribojamas gaminių dydis ir didelė gaminio formavimo sparta.

  • Dervos įpurškimo naudojant vakumą (vacuum assisted RTM). Šis būdas naudojamas siekiant gaminiui suteikti išskirtinių savybių (tvirtumas, lengvumas) panaudojant minimalų kiekį dervos. Gamybos proceso metu visi audiniai suklojami į gaminio vienos pusės formą (A face mould). Vėliau ant jų dedama kitos pusės forma (B face mould). Formos sandarinamos, iš jų ištraukiamas oras, o per specialias angas paleidžiama derva, kuri užplido visas ertmes. Šis gamybos būdas labiausiai tinka ir mažų, sudėtingos formos gaminių gamybai, nes ženkliai sumažina nekokybiškai impregnuotų gaminių skaičių.

  • Vyniojimo (filament winding). Šio proceso metu impregnuota audinio juosta su įtempimu yra vyniojama ant reikiamo skersmens bei ilgio besisukančios gaminio formos. Gaminiui sukietėjus, jo viduje esanti forma išardoma ir išimama.

Įmonėje kuriamų stogo kostrukcijų atraminė dalis (profiliai) yra pagaminti stūmimo arba kitaip - pultruzijos (angl., pultrusion) būdu. Šio proceso metu stiklo audinio juostos bei siūlai įtraukiami į impregnavimo kamerą, kurioje suspaudžiami pagal reikiamą profilį. Vėliau soformuotas profilis pastoviu greičiu stumiamas į šildomą preso antgalį, iš kurio išlenda pilnai sukietėjęs ir yra supjaustomas reikiamais ilgiais.