Lietuviškai   |English   | Deutsch |  

http://www.amberplastic.eu/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/281646208471111.jpg http://www.amberplastic.eu/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/766913434666333.jpg http://www.amberplastic.eu/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/492963773721444.jpg http://www.amberplastic.eu/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/586636281534555.jpg http://www.amberplastic.eu/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/1631298888.jpg http://www.amberplastic.eu/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/265721stogas.jpg
Pradžia 2009 2009-03-02 Sukūrėme ir išbandėme naujausią Kanupolo baidarės modelį "Amberpolo"

Naujienų archyvas

 

2009-03-02 Sukūrėme ir išbandėme naujausią Kanupolo baidarės modelį "Amberpolo"

UAB „Amberplastic“, viena iš didžiausių stiklo plastiko baidarių bei valčių gamintojų Lietuvoje, sukūrė ir išbandė naujausią Kanupolo baidarės modelį „Amberpolo“. Kanupolas - tai sporto šaka su kamuoliu baidarėje, primenanti krepšinio, rankinio ir vandensvydžio derinys.

 

 Šiuo metu yra sukurtas „Amberpolo“ baidarės prototipas, kurį uždarame baseine jau išmėgino kanojų polo klubo sportininkai, Lietuvos Respublikos rinktinės nariai. Sukaupta įmonės darbuotojų patirtis ir naudojamos medžiagos padėjo sumažinti baidarės svorį iki 10 kg. Ši baidarės savybė yra labai svarbi ir įtakoja žaidimo techniką bei teigiamus rezultatus. Taip pat naujoji baidarė pasižymi ypatingu manevringumu, ergonomiškumu, atsparumu smūgiams, lengvai valdoma bei paneria po vandeniu. Pagal išbandytą baidarės prototipą įmonėje bus pagaminta gaminio forma ir pradėta serijinė gamyba. Šiomis baidarėmis bus aprūpinta Lietuvos Kanupolo ir irklavimo klubai, Lietuvos nacionalinė rinktinė, kuri ruošiasi dalyvauti Europos čempionate „Essene 2009“.

UAB „Amberplastic“ dirba 10 žmonių. Įmonė dar jauna, tačiau ambicinga ir yra pasiryžusi savo jėgomis bei investicijomis toliau kurti naujus produktus, skirtus tiek profesionaliam sportui, tiek pramogai. „Labai džiugu, kad sukurta nauja lietuviška kanupolo baidarė atitiko profesionalių sportininkų poreikius bei reikalavimus,“ - pasakė įmonės Gamybos vadovas Julius Survila, ne vieno baidarių maratono dalyvis bei nugalėtojas. „Pasitelkdami įvairias gamybos technologijas, eksperimentuodami su stiklo ir anglies pluoštais, ir toliau sieksime tobulinti savo gaminius, kurie Lietuvos klubo komandai leis pasiekti kuo geresnių laimėjimų Europos čempionate“ - pridūrė Julius Survila.

UAB „Amberplastic“ veiklos sritis – įvairių gaminių bei jų formų iš stiklo plastiko gamyba. Įmonė gamina 4 tipų baidares, 5 tipų valtis, katerį, aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos baidarių ir kanojų federacijos slalomo ir Kanupolo komitetu, Ūlos krašto baidarių nuomotojų asociacija bei pavieniais baidarių nuomotojais.

Pasaulyje kanupolo žaidimas populiarus:  turi kelių dešimtmečių tradicijas, nacionalines federacijas: Australijoje, Kanadoje, Naujojoje Zelandijoje, Vakarų ir Rytų Europoje, kaimyninėse Rusijoje, Ukrainoje, Japonijoje, Kinijoje ir netgi Irane. Ši Škotijoje atsiradusi ir į Pasaulio sporto žaidynes įtraukta sporto šaka gyvuoja jau apie 130 metų. Tačiau į Lietuvą atkeliavo ir pradėta žaisti visai neseniai – nuo 1997 m. Juo užsiima irklavimo entuziastai, labai mėgstamas vaikų.

Lietuvos klubai rengia žiemos turnyrus, dalyvauja tarptautiniuose renginiuose.  Kauno baidarių slalomo klubas ,,Regesa‘‘ organizuoja jaunių čempionatą atvirame vandenyje, Vilniaus sporto ir turizmo klubas „Regata“ organizuoja Vilniaus miesto čempionatą. Vietos sporto klubas organizuoja tarptautinį trakų ežerų turnyrą, į kurį atvyksta ekipos iš Rusijos, Airijos, Lenkijos. Čia pernai finale dėl pagrindinio prizo irklus surėmė svečių komandos, ir pergalę šventė lenkų komanda.